0 850 225 3433
0543 633 13 74
Sosyal Medya Hesaplarımız

NEDEN Ukrayna’da Üniversite Eğitimi?

Anasayfa » Üniversite » NEDEN Ukrayna’da Üniversite Eğitimi?

1.Ukrayna’da YAKLAŞIK 400 üniversite bulunmakta olup bu üniversitelerin akademik kadroları oldukça başarılıdır.

2.Ukrayna üniversiteleri tüm Avrupa Birliği ve YÖK tarafından tanınmaktadır.Rahatlıkla denklik alınabilmektedir.

3.Yıllık üniversite harç fiyatlarının dünya genelinde en ekonomik olduğu ülkedir. Yıllık 3000/5500 usd arasında değişmektedir.

4.Uluslararası geçerli MAVİ DİPLOMA verir.

5.Bir öğrenci özel konaklama+faturalar+yaşamgideri+ulaşım 400/500 usd arasında rahatlıkla geçinebilir.

6.Ukrayna 50 farklı ülkeden 70 bin yabancı öğrenciye ev sahipliği yapar; dolayısıyla ırkçılık yoktur aksine yabancı öğrenci, ülke kalkınmasında önemli görüldüğü için hoşgörülü, yardımsever ve misafirperver bir tutum vardır.

7.Ukrayna kültür ve sanat şehridir. Ukrayna’da eğitim alan öğrencilere vizyon ve kişisel gelişim kazandırır.

8.Lise Türüne, Üniversite sınavına , puana veya sıralama kotası engellerine hiç takılmadan SADECE LİSE DİPLOMANIZLA DİLEDİĞİNİZ BÖLÜMÜ OKUYABİLİRSİNİZ.

9.Ukrayna üniversiteleri en kolay kabul veren üniversiteler olup konsolosluk Öğrenci vize alımında sorun cıkarmaz.

10.Odessa, Kharkiv, Kiev, Lviv  gibi öğrenci şehirlerinde Eğitim dili dünyanın en çok konuşulan dillerinden olan Rusça olup aynı zamanda Halkın %90'ı Rusça konuşmaktadır.

11.HAZIRLIK EĞİTİMİNDE İNGİLİZCE, RUSÇA VE UKRAYNACA SEÇENEKLERİNİN OLMASI BÜYÜK AVANTAJ OLUP HAZIRLIK EĞİTİMİNDE ÇOK PROFESYONELLERDİR.

12.Metropol bir yapıya ve AVRUPA MEDENİYET bakış açısına sahip, medeni, güvenli, sosyal,ekonomik keyifli bir atmosferdir.

13.Yeni TC. kimlikleriye pasaport ve vize gerekmeden  aile bireyleri veya arkadaşlar rahatlıkla giriş çıkış yapabilir.

14.Türkiye'den Ukrayna’ya  günde ortalama 5 uçuş olup çok ekonomik uçak biletleri ile yurtiçi seyahat kadar kolay ve caziptir.

15.Lisans Tamamlama programları ile Ön lisans mezunları Ukrayna’ya yatay geçiş yaparak yıl kaybetmeden lisans tamamlayabilirler.

16.Yüksek Lisans (master) ve Doktora programlarıylada ivme kazanmaya devam edebilirsiniz.

17.Okul bittikten sonra Ukrayna'da kalıp çalışabilirsiniz.

18.Dil öğrenen öğrencilerin okul dışında part time çalışarak ayda 300/500usd kazanmaları mümkündür.

19.Hazırlık aldığınız süre boyunca okuyacağınız lisans bölümü ve üniversiteyi seçmek için zamanınız olacak! Bir bölüm belirleyerek yola çıkmak zorunda değilsiniz.

Ukrayna, üniversite eğitimi için son yıllarda en çok tercih edilen ülkelerden biridir.Ukrayna üniversiteleri, Avrupa Birliği üniversitelerince denk olarak kabul edilmekte ve eğitim kaliteleri kabul görmektedir.YÖK, son yıllarda gelişen ülkeler arası ilişkiler sayesinde, Ukrayna üniversitelerini tanımakta ve diplomalarına denklik vermektedir.

Ukrayna, Doğu Avrupa'nın en önemli üniversitelerine ev sahipliği yapıyor

Sovyetler Birliği döneminde ülkenin en önde gelen üniversitelerine ve akademik kadrolarına sahip olan Ukrayna, bu geleneği ve mirası günümüzde de sürdürmektedir. Akademik kadroları, başarıları, buluşları ve potansiyelleri ile dünyaca ün yapmış olan Kiev Politeknik, Taras Schevchenko, Ulusal Havacılık ve Uzay Üniversitesi gibi üniversiteler dünyanın her yerinden binlerce öğrenciyi Ukraynada üniversite eğitimi konusunda kendilerine çekmektedir.

Ukrayna'da eğitim almak Türkiye'den bile ekonomik! 

Bu kadar kaliteli bir akademik potansiyeli çok ekonomik eğitim ve yaşam maliyetleriyle dünyaya açan Ukrayna'da eğitim almak gerçekten de çok cazip. Ukrayna'da hem eğitim, hem konaklama, hem de sosyal gider maliyetleri, ülkemizdeki ailelerin rahatlıkla karşılayabileceklerdeki seviyede olup, hatta birçok bölgemize kıyasla, Türkiye'den bile ekonomiktir. Ukrayna'da üniversitelerin büyük bölümünde okul harcı ve yurt dahil toplam yıllık maliyet ortalama 2.500 - 3.000 USD arasındadır. 

►Lise diplomanızla kayıt olup, Ukrayna üniversitelerinde istediğiniz bölümü okuyabilirsiniz. Üniversite sınavını kazanamamaktan korkmanıza artık gerek yok.Ceylan Academy Education size Ukrayna üniversitelerinde istediğiniz bölümü okumanız için mükemmel bir destek veriyor. Ukrayna'da üniversite eğitimi için sınav şartı aranmıyor.

İlk yıl hazırlık eğitiminin ardından istediğiniz üniversitede, dilediğiniz bölümü okuyabilecek, üniversite mezunu olmanın gururunu siz de yaşayabileceksiniz.

►Ukraynada alınan üniversite diplomaları hem Avrupa Birliğinde

hemde Türkiye'de tanınıyor! Diplomanıza YÖK denkliği alabilirsiniz.

Avrupa ülkelerinde üniversiteler arası tanınma, işbirliği ve öğrenci değişimini mümkün kılan Bologna anlaşmasını imzalayan ülkelerden biri olan Ukrayna'da alacağınız diplomalar tüm Avrupa'da geçerli. Bologna anlaşmasını Türkiye'de imzaladığı için diplomanız Türkiye'de de geçerli olacaktır.Türkiye ve Ukrayna arasında gelişen ikili ilişkiler sonucunda YÖK, Ukrayna üniversitelerini tanımakta ve diplomalarına denklik vermektedir.

Hem üniversite mezunu olun hem de Rusça ve Ukraynaca dillerini öğrenin 

Ukrayna'da eğitiminizi dilerseniz Ukraynaca dilerseniz Rusça olarak alabilirsiniz. Özellikle günlük yaşamda birbirine çok yakın olan Rusça ve Ukrayna dilleri aktif olarak kullanıldığından, Ukrayna'da eğitim alan öğrenciler bu iki dile de hakim olarak mezun olmakta ve Türkiye'de bu özellikleri ile büyük avantaj elde etmektedirler. Bunun yanın sıra Ukrayna'da İngilizce üniversite eğitimi alma fırsatınız da bulunmakta.

 

 

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ