0 850 225 3433
0543 633 13 74
Sosyal Medya Hesaplarımız

KİEV ULUSAL DİL BİLİM ÜNİVERSİTESİ

Anasayfa » Üniversite » KİEV ULUSAL DİL BİLİM ÜNİVERSİTESİ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kyiv National Linguistic University

Kiev'de 1978 yılında kurulan Ukrayna’nın önde gelen üniversiteleri arasındadır. Kiev Milli Dilbilim Üniversitesi Eğitim Bakanlığının 592 numaralı kararnamesine göre en yüksek – dördüncü düzeyi aldı. Ayrıca uluslararası başarılarından dolayı 2000 yılında cumhurbaşkanının kararnamesi ile ulusal statü kazanmış, 2002 yılında ise Ukrayna Bakanlar Kurulu tarafından şeref ödülüne layık görülmüştür. Hazırlık Fakültesinde eğitim süresi 10 aydır. Bu dönem başarı ile  tamamlandıktan sonra öğrenciler sertifikalarını almaktadırlar. Bu sertifika Slav Fakültesinde eğitime devam etmek hakkı vermektedir.  

Üniversite YÖK tarafından tanınmaktadır..

Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi Germen Çalışmaları Fakültesi

Germen ve Fin Filoloji

İngiliz Dili ve Edebiyatı

İngilizce Gramer

Sözcük Ve İngilizce Dil Bilimi

Germen Ve Roman Dilleri

Genel Dilbilim

Teori ve Dünya Edebiyatı Tarihi

Psikoloji

Bilişim Ve Bilgisayar Teknolojisi

Alman Dili

Alman Dili ve Edebiyatı

Yabancı Diller Eğitimi

Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi Roman Filoloji Fakültesi

Fransızca

Fransızca Çalışmaları

İspanyolca

İspanyol Filolojisi

Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi Dil Fakültesi

Çin Dil ve Edebiyatı

Japon Dil ve Edebiyatı

Çince Tercümanlık

Japonca Tercümanlık

Korece Tercümanlık

Türkçe Tercümanlık

Arapça Tercümanlık

Farsça Tercümanlık

Hintçe tercümanlık

Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi Tercümanlık Fakültesi

İngiliz Dil ve Edebiyatı Tercümanlık

Karşılaştırılmalı Dil Bilim ve Teori ve Uygulamaları

Alman Dili Tercümanlık

Roman Dilleri ve Tercümanlık

Klasik ve Modern Filoloji

Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi Slav Çalışmaları Fakültesi
Slav Dilleri Grameri ve Ses Bilgisi

Tercümanlık bölümleri yıllık 2500- 3000 usd arasındadır.

Dil eğitimi konusunda son derece başarılı ve ayrıcalıklı bir dil eğitimi sunan Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi hazırlık eğitimi sonrasında verdiği diploma sayesinde öğrenciler isterse Slav Fakültesi’nde eğitime devam etme fırsatı yakalamaktadır.

Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi öğrencilere konaklama imkanı sunmaktadır. 18 m2 genişliğinde olan odalarda 1-2 kişi olarak konaklamanıza olanak sunan Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi uygun fiyatlarla konaklama fırsatı sunuyor.

Hem yıllık harç ücreti hem de konaklama ücretinin son derece makul olduğu Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi’nde öğrenciler sosyal aktivitelerle güzel zaman geçirme imkanına sahip oluyor.

Ukrayna’nın güzelliklerini keşfetmek ve eğitim merkezi Kiev’de kaliteli bir öğrencilik hayatı geçirmek isteyen öğrenciler Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi’ni tercih ediyor. Dil eğitimi konusunda son derece ön plana çıkan Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi dünyanın farklı noktalarından binlerce öğrenciye eğitim veriyor.

Üstün Nitelikli Eğitim

 Kiev Ulusal Dilbilim Üniversitesi, bünyesinde görev yapan başarılı bir akademisyen kadrosuna sahiptir. Bu akademisyenler alanlarında uzman ve profesyonel olmakla beraber, eğitim kalitesini yaşamlarının odak noktası haline getiren çalışanlardır. Üniversitede açılan eğitim programları, bu üstün nitelikli akademisyenlerin sayesinde amacına ulaşarak, çok sayıda nitelikli mezun yetiştirilmektedir. 

Bu üniversitede mevcut bulunan eğitim programlarının gerek ülkemizde gerekse diğer seçkin dünya ülkelerinde denkliği bulunmaktadır. Bu sebeple öğrenciler gönül rahatlığı ile bu üniversitenin eğitim programlarına katılabilmektedir. 

Rusça Ve İngilizce Eğitim İmkanı

 Ukrayna, Rusça dilinin ağırlıklı olarak konuşulduğu bir ülkedir. Kiev Dilbilim Üniversitesinde verilen eğitim programları Rusça olarak verilmenin yanı sıra, İngilizce dilinde de dersler verilmektedir. Bu üniversiteyi seçen öğrenciler aldıkları akademik eğitimin yanında hem Rusça hem de İngilizce konusunda kendilerini akademik seviyede geliştirme imkanı elde edebilirler. 

 Üniversitede sunulan eğitim, son derece modern yöntemler ile gelişmiş sınıf ve laboratuvar ortamlarında verilmektedir. Ayrıca bir öğrenci kenti olarak anılan Kiev burada okumaya gelen öğrencilerin sosyalleşmesi, farklı kültürleri tanımaları yönünden önem taşımaktadır. Bu üniversitede okuyan çok sayıda Türk öğrenci de bulunmaktadır. Bu okulu seçen öğrenciler bu açıdan kendilerini yalnız hissetmeyecektir. 

 Her yönü ile avantajlı bir eğitimin kapılarını aralayan Kiev Dilbilim Üniversitesine kayıt olmak için herhangi bir sınavdan geçmek gerekmemektedir.Lise diplomasına sahip olan herkes bu üniversitede okuyabilir.

Ceylan Academy Education, siz sevgili öğrencilerin bu harika üniversitede okuması için okul başvurusu ve kabul alınması,kayıt işlemleri,gerekli diplomatik izinlerin alınması, işlem harçlarının yatırılması, çeviri ve noter işlemleri,vize alınması ve uçuş organizasyonun yapılmasına Ukrayna Kiev hava limanından karşılamaya, şehir ve okul oryantasyonundan ihtiyacınız olduğunda eğitim danışmanlığı yapmaya kadar daha birçok konuda size hizmet edecektir.

heartGİDİŞ UÇAK BİLETİNİZ VE DİL EĞİTİM SETİNİZDE SİZE HEDİYEMİZwink

BÖLÜMLER:
İngiliz Dili ve Edebiyatı  
Germen Ve Romen Dilleri
Genel Dil Bilim
Psikoloji
Bilişim ve Bilgisayar Teknolojisi
Alman Dili ve Edebiyatı
Fransızca
İspanyolca
Japon Dili ve Edebiyatı
Çin Dili ve Edebiyatı
Rus Dili ve Edebiyatı
Yabancı Ve Slav Dilleri Tercümanlık
Germen ve Fin Filolojisi
Yabancı Diller Eğitimi

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ