0 850 225 3433
0543 633 13 74
Sosyal Medya Hesaplarımız

KİEV MAUP ÜNİVERSİTESİ

Anasayfa » Üniversite » KİEV MAUP ÜNİVERSİTESİ

Maup Üniversitesi, 1989 yılında kurulmuştur. Maup,Ukrayna’nın özerklik sahibi hem özel bir üniversite hem de devlet üniversitesi geçerliliğine sahip bir üniversitedir. 

Ukrayna’nın en önemli özel üniversite kuruluşları arasında yer alan Maup Üniversitesi, önemli bir potansiyele sahiptir. Özellikle yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için Maup Üniversitesi bulunmaz fırsatları, birbirinden önemli bölümleri ile üniversitesi öğrencilerinin ilk tercihleri arasında yer alan bir yurtdışı üniversitesidir.

Son yıllarda yapılan araştırmalara göre Maup Üniversitesi özellikle gerek kampüsü gerek güçlü akademisyen kadrosu gerek öğrencilere sağladığı eğitim olanaklarıyla en çok tercih edilen yurtdışı üniversitelerinden biri olarak görünmektedir. Yurtdışında sınavsız üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için Maup Üniversitesi fırsatlar ile dolu kapısını açıyor.

Kiev Maup Üniversitesi dil alanında oldukça gelişmiştir. Hazırlık sınıfı eğitimi de okul tarafından sunulmaktadır. Şu anda Kiev Maup Üniversity bünyesinde 50.000'den fazla öğrenci eğitim görmektedir. Öğrencilerin arasında farklı etnik kökenlerden gelen çok sayıda kişi bulunmaktadır. 

Kiev Maup Üniversitesi Bölümleri

Kiev Maup Üniversitesi bünyesinde 6 fakülte bulunmaktadır.

Yönetim ve İşletme,

Uluslararası Ekonomi,

Finans ve Bilgi Teknolojileri,

Hukuk,

Sosyal Bilimler,

Uluslararası İlişkiler ve Dilbilim 

Öğrenciler bu bölümlerden birini İngilizce veya Rusça olarak okuyabilirler. 

Rusça ve Ukraynaca Hazırlık Eğitimi verir.

Maup, merkezi Kiev'de bulunan ve Ukrayna çapında değişik şehirlerde bir çok enstitüye sahip, ülkenin en geniş eğitim ağına hakim sosyal bilimler üniversitesidir.

Hazırlık bölümleri ve yabancı öğrencilerin okuduğu ana  kampus Kiev'dedir.

1989 yılında kurulan özel bir üniversitedir.

Diploma ve sertifikaları Ukrayna Milli Eğitim Bakanlığı ve diğer Ukrayna üniversiteleri tarafından tanınmaktadır.

Diplomalarının Avrupa ülkeleri dahil birçok ülkede denkliği vardır.

2001 yılından beri basta Asya olmak üzere Güney Amerika, Afrika ve Avrupa’dan yabancı öğrencileri bünyesinde eğitmektedir.

İlk dönem gösterilen dil eğitimine, öğrencinin seçeceği dala göre ikinci dönem matematik, coğrafya, bilgisayar, çizim gibi branş dersleri de dahil olmaktadır.

Öğrencilerine tıp, mühendislik, sosyal ve dil olmak üzere dört çeşit hazırlık programı sunan MAUP, her türlü lisans eğitim için hazırlık sertifikası verebilmektedir.

Kendi basım evine de sahip olan üniversite, akademik değeri olan birçok dergi ve kitaba imza atmıştır.

Kampus  bünyesi dahilinde kapalı ve açık spor sahaları, internet kafe, kütüphane, berber, market, kafe, park ve restoran bulunmaktadır. Kampus ana yolların kesişiminde bulunduğundan dolayı ulaşımı kolay ve  ekonomiktir.

Kiev merkezine dört metro durağı uzaklıktadır ve Kiev şehirler arası otobüs terminaline komşu sayılır. Kampüse on dakika yürüyüş yolu mesafesinde daimi halk pazarı ve birçok market yer almaktadır ayrıca Türk öğrencilerin oldukça rağbet ettiği Mc Donald’s fast food restoranı da yine bu mesafe içindedir.

Uzmanlık alanı işletme ve ekonomi olan Ukrayna Kiev MAUP Üniversitesi eğitim kalitesi olarak çok yüksektir.

Kiev’deki öğrenciler tarafından da çok iyi olarak tanınıp, tavsiye edilmektedir.

Dileyen öğrenciler,hazırlık eğitimini MAUP  da tamamladıktan sonra,Ukrayna’daki ve diğer üniversitelere kayıt yaptırabilirler.

Öğrencinin boş zamanlarını değerlendirmeleri adına tüm spor ve sanatsal imkanlarla  donatılmış okulda öğrenci aldığı kaliteli eğitimin yanında yaşamsal olarak da donanımlı bir birey olaraka yetişecektir.

 

Ceylan Academy Education, siz sevgili öğrencilerin bu harika üniversitede okuması için okul başvurusu ve kabul alınması, kayıt işlemleri, gerekli diplomatik izinlerin alınması, işlem harçlarının yatırılması, çeviri ve noter işlemleri,vize alınması ve uçuş organizasyonun yapılmasına Ukrayna Kiev hava limanından karşılamaya, şehir ve okul oryantasyonundan ihtiyacınız olduğunda eğitim danışmanlığı yapmaya kadar daha birçok konuda size hizmet edecektir.

heartGİDİŞ UÇAK BİLETİNİZ VE DİL EĞİTİM SETİNİZDE SİZE HEDİYEMİZwink

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ