0 5535905800
0543 633 13 74
Sosyal Medya Hesaplarımız

KİEV TARAS SHEVCHENKO ÜNİVERSİTESİ

Anasayfa » Üniversite » KİEV TARAS SHEVCHENKO ÜNİVERSİTESİ

Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi 

1834 yılında kurulmuş Ukrayna’nın en prestijli üniversitesidir. 20 bin öğrenci, 14 fakülte ve 5 enstitüsi ile  51 ülkede 145 üniversite, 15 uluslararası kurumla ortak proje yürüterek çalışmalarına devam etmektedir. Kadrosu, başarıları, buluşlarıyla yabancı öğrencilerinde ilgi odağı olan Taras Schevchenko Üniversitesi Ukraynanında en iyisidir.

Ceylan Acedemy olarak kesinlikle önerdiğimiz üniversite'de hem cv'nize gururla yazacağınız akademik eğitimiz olacak hemde konforlu yurtları, bilgisayar kulüpleri, spor tesisleri, kafeteryaları ve dans salonları ve bir çok sosyal faaliyet alanıyla unutamayacağınız bir öğrencilik yaşatacaktır.

Özellikle kendi öğrencilerimize sunduğumuz tamamiyle yenilenmiş yurt seçenekleri ile harika bir sosyal yaşam alanına sahip olacaksınız. 

YÖK’ün onay verdiği dünyanın en iyi 1000 üniversitesi arasında yer aldığı için, YKS ve TYT sınavlarına girmeden, doğrudan bu Üniversite’ye lise diploması ile başvurabilirsiniz. Üstelik yeterli  düzeyde ingilizce veya Rusça Dil kabiliyetine sahipseniz hazırlık okumadan 1. sınıftan başlama şansınıda sahipsiniz demektir..  

Oldukça prestijli olan Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi, öğrencilerin öğretim hayatının yanı sıra konaklama ve kişisel ihtiyaçlarını da düşünmektedir. Okulun öğrenciler için yaptırdığı yurtlar, kişi sayısına göre 800 ile 960 dolar arasında değişmektedir. Yıllık ücretleri oldukça uygun olan yurtlar, bir öğrencinin ekonomik açıdan rahatlıkla kalabileceği durumdadır.

Birçok eğitim alanında uzmanlaşma olanağı sunan okul, tüm dünyada geçerli prestijli bir diploma sahibi olma olanağı sağlamaktadır. Ukrayna’nın başkentinde yer alan üniversitede eğitim dili Ukraynacadır. Lisans eğitimini yurt dışında tamamlamak ve yabancı dil öğrenmek isteyen öğrenciler için uygun bir tercih olacak okul, her açıdan oldukça idealdir.

Okulda yer alan uzman eğitim görevlileri ve profesörler, öğrencilerin kaliteli ve donanımlı birer birey olmaları için çalışmaktadırlar. 3 milyon nüfuslu bir şehirde yer alan Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi, Avrupa’nın dört yıllık sistemini uygulayan bir yüksek eğitim kurumudur. Bu okulda okuma şansını yakalayan öğrenciler, dünyanın birçok yerinde kolayca iş bulabilme şansına sahip olacaktır.

Üniversite’de uluslararası hukuk ve hukuk eğitimleri genelde talep görmektedir ancak oldukça geniş bir alana sahip olan Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi’nde 14 farklı fakülte ve birçok bölüm seçeneği sunulmaktadır. Okuldaki fakülteler; Biyoloji, Coğrafya, Jeoloji, İşletme, Gazetecilik, Mekanik ve Matematik, Fizik, Radyo Fizik, Felsefe, Uluslararası İlişkiler, Filoloji, Tarih, Sibernatik ve Sosyoloji fakülteleridir.

Fakültelerdeki bölümlerden bazıları ise; Fizik, Astronomi, Sosyoloji, Psikoloji, Uygulamalı Matematik, Etnoloji, Uluslararası Hukuk, Uluslararası Ekonomik İlişkiler, Siyaset Bilimi, Felsefe, Gazetecilik, Uluslararası İktisat, İdare ve Kamu Yönetimi’dir.

Lisans eğitiminin yanı sıra üniversitede, yüksek lisans ve doktora yapma olanakları da bulunmaktadır.

1 yıllık hazırlık programını başarıyla bitiren öğrenciler yukarıdaki bölümler ve daha birçok bölüm arasından dilediği bölümü seçme şansına sahiptir. Ancak birinci sınıfa kayıt yaptırmak için, Ukraynaca Hazırlık Bölümü Sertifikası aranmaktadır, o yüzden yabancı öğrencilerin 1 yıllık hazırlık programına katılmaları şarttır.

Üniversite’de Rusça ve İngilizce alınabilecek eğitim seçenekleri ve fiyatları (2017);

Fakülte İsimleri

Dili

YILLIK ÜCRET

Biyoloji

Rusça 1450$
Jeodezi ve Arazi Yönetimi Rusça 1500$

Turizm

Rusça 1600$
Hidrometeoroloji Rusça 1450$
Doğal Coğrafya Rusça 1450$
Coğrafya Rusça 1450$
Coğrafya Bilgi Sistemleri ve Teknolojisi Rusça 1450$

Uluslar arası Ekonomi

Rusça 1800$
İşletme Ekonomisi Rusça 1500$
Finans ve Kredi Rusça 1500$
Siyaset Rusça 1450$
Hukuk Rusça 1800$
Uygulamalı Fizik ve Nanoelektronik Rusça 1450$
Bilgisayar Mühendisliği Rusça 1500$
Sosyoloji Rusça 1450$
Filoloji Rusça 2000$
Tarih ve Arkeoloji Rusça 1450$
Uluslararası Hukuk İngilizce 2300$

 

Ceylan Academy Education, siz sevgili öğrencilerin bu harika üniversitede okuması için okul başvurusu ve kabul alınması, kayıt işlemleri, gerekli diplomatik izinlerin alınması, işlem harçlarının yatırılması, çeviri ve noter işlemleri,vize alınması ve uçuş organizasyonun yapılmasına Ukrayna Kiev hava limanından karşılamaya, şehir ve okul oryantasyonundan ihtiyacınız olduğunda eğitim danışmanlığı yapmaya kadar daha birçok konuda size hizmet edecektir.

heartGİDİŞ UÇAK BİLETİNİZ VE DİL EĞİTİM SETİNİZDE SİZE HEDİYEMİZwink

 

 

 

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ